1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik
  3. 2019’da Evden Ek İş İmkanı Sunan Firmalar

2019’da Evden Ek İş İmkanı Sunan Firmalar

Evde ek iş arıyorsanız ve aradığınız ek işi bulamadıysanız, size en büyük teklifimiz; kendi gayretiniz ile bir iş fikrini hayata geçirmeniz olacak. Böylelikle kendi işinizin başında olacaksınız, istediğiniz vakit çalışma fırsatı ele geçireceksiniz ve büyük olasılık ile muvaffak olursanız daha fazla para kazanacaksınız. Artık dünyada hane hanımları kendi işini kurmak için gayret gösteriyor. Bunu sağlayabilmek için ana paranız yoksa da, devlet müesseseleri kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor ve bu sayede kolayca hibe ve destek alabilirsiniz.

Bir hane hanımı olarak haneden para kazanmayı tasarılıyorsanız, sizin için elbette bir hayli teklifimiz var. Aşağıdaki iş fikirlerinin birçoğunu hayata geçirmek için çok ciddi anaparalara ihtiyacınız yok. Bir müddet para biriktirerek dahi kolayca hayata geçirebilirsiniz. İşte tekliflerimiz;

DOMATES KURUTMA

domates-kurutma-bir-portal

Son zamanda Türkiye’de organik – bitkisel sektöründe ciddi potansiyel artışı yaşanmaktadır. Organik ürünlere yönelik bilhassa batı şehirlerindeki bu potansiyel artışını değerlendirebilmek sizin elinizde. Evde ek olarak yapabileceğiniz bu iş fikri ile, hane ekonominize katkı yapabilirsiniz.

Bilhassa Türkiye’nin batı şehirlerinde veya Anadolu’daki büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, hanede domates kurutma işiyle gelir sağlayabilirsiniz. Artık bu tür kurutma işlerini yapabilmek için çoğunlukla büyük şehirlerde alanlar yeterli değil ve insanlar bu tür işler için zaman ayıramıyor. Ancak bu, bilhassa kurutulmuş meyve ve sebzelere olan alakanın azaldığını göstermiyor. Tam aksine son zamanda kurutulmuş meyve ve sebzelere olan alaka gittikçe artıyor. .

MEYVE KURUTMA

meyve-kurutma-bir-portal

Yaz aylarında çarşı pazarda birbirinden güzel ve lezzetli meyveleri bulabiliyor, ancak kış aylarında aynı güzelliğin ve lezzeti bulabilmek pek olanaksız. Bu yüzden genellikle kış aylarında tüketilmek üzere yaz aylarında meyve kurutuluyor. Özellikle Anadolu’da insanların yoğun bir şekilde tükettiği bu kurutulmuş meyveler, evde ek iş arayanlara da para kazanma fırsatı sağlıyor.

Yaz aylarında evde boş vaktiniz varsa ve bol güneş alabilen bir balkon veya dam – çatı, bahçe sahibiyseniz şayet meyve kurutup bunları kış aylarında satışa sunabilirsiniz. Uzun vadeli bir iş olması dahilinde bu arada düşündüğünüz kadar zor ve yüksek anapara istemiyor.

ORGANİK REÇEL YAPIMI

organik-recel-yapimi-bir-portal

Evde iş olanağı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel imalatına başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel imalatı sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiniz.

Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise rastgele bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Vasati olarak reçellerden ele geçirdiğiniz 200 TL’nin takriben 130 lirası net kar.

KANVAS TABLO

kanvas-tablo-bir-portal

Son senelerin evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş olanaklarına göz atanlar için netlikle mükemmel bir fikir. Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip ihtiyaç duyulan malzemeleri alabilirsiniz. Ayrı olarak kanvas tabloları satmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla dolaysız olarak iletişime geçebilirsiniz. Fabrika imalatı olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için değişik ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı imalat gerçekleştirirsiniz ancak ilk olarak potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak. Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için bilhassa Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar ele geçirebilirsiniz. İlk etapta satış yapmamaktan yakıntıcı olmayın, referans oluşturmayı sürdürün.

EVDE SABUN YAPIMI

evde-sabun-yapimi-bir-portal
“Ben ne anlarım sabundan” diye düşünmeyin hiç. Sabun imalatı gerçekleştirebilmek için yalnızca bir el kitabı yada birkaç Youtube videosu dahi yeterli. Sabun üretmek o kadar zor değil.

Çoğunlukla hanede üretilen bu sabunlar “HOŞ GELDİN BEBEK” kutularında kullanılır ve hoş kokuları ile dikkat çeker. Siz bu ürünleri çok uygun fiyatlar ile yeniden internetten bulabiliyorsunuz. Bu tür sabunları hoş kokular ve şık küçük aksesuarlar ile paket haline getirip sosyal medyadan satabilirsiniz. Ayrı olarak şehrinizde bu tür ürünlerin satıldığı yüzlerce işyeri bulunuyordur. Bu dükkanlara da kesinlikle KAR HİSSESİ SATIŞI şeklinde ürün bırakmayı savsaklamayın. Evde iş ile ilgili son 1 senedir hane kadınları arasında çok popüler bir iş olarak dikkat çektiğini de ayrı olarak belirtelim.

BİLGİSAYARDAN ANLIYORSANIZ

Şayet bilgisayar, internet, grafik, yazılım gibi konularda bilginiz varsa da bu yol ile bir hayli konuda ek para kazanma fırsatınız var.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen