1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. 2018’de Alışveriş Uygulamalarına Harcanan Zaman Dudak Uçuklattı: Tam 18 Milyar Saat

2018’de Alışveriş Uygulamalarına Harcanan Zaman Dudak Uçuklattı: Tam 18 Milyar Saat

App Antie’nin haberine göre tüketiciler, 2018 yılında toplam 18 milyar saati alışveriş programlarına harcadılar. Bu da 2016 yılındaki orana karşılaştırma %45 artış olduğunu gösteriyor.

Mobil alışveriş pazarının büyümesi, mobil programların düğmeini perakende satış yapan firmalar için son derece arttırıyor. Bu programlara mevduat yapan firmalar, internet üzerinden alışverişte attığı adımlarla kâr marjını son derece arttırdı. Hatta en iyi 50 alışveriş uygulaması arasında indirmelerin %69’u, 2018’deki Digital-First listesi programlarıydı.

İlgili Yazı

Cem Yılmaz, Yıllık Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

alisveris-uygulamarina-harcanan-zaman-bir-portal

Alışveriş programlarının bu kadar revaçta olmasının nedenlerinden bir tanesi de tarayıcınızda sitede gezerken üstte görünen ‘Uygulamadan devam et’ düğmesi. Hatta bazı markalar, alışveriş prosedürlerinin devamının gelmesi için bunu zorunlu bile kılabiliyor. Bu politikayı uygulayan markaların diğerlerine oranla daha çok indirildiği de gözlemleniyor.

İlgili Yazı

Az Bilinen 50 Hızlı Para Kazanma Yolu

Yine de alışveriş programlarının geliştirmesi gereken daha fazla fazla şey var. Şirketlerin bilhassa mağaza içi özelleştirmeye odaklanılması gerekiyor. Çoğu firmanın uyguladığı tek hizmet, önceki satın alımları görüntüleme opsiyonu. Firmaların %67’si programlarının yeterli olduğunu düşünse de yalnızca %30’luk bir kısım hala geliştirmeler yapılabileceğini düşünüyor.

alisveris-uygulamarina-harcanan-zaman-bir-portal-1-min
Geçmişte yapılan mevduatlar baz alındığında, bu %30’luk kısmın ileride kârlı çıkacağını öngörmek pek yanlış olmaz. Zira 2021’e kadar Dünya çapındaki alışverişlerin %75’inin yalnızca mobil üzerinden gerçekleşmesi söz konusu. Yani bizleri ilerde tamamiyle online alışveriş yapacağımız bir hayat bekliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen