1. Ana Sayfa
  2. Girişimcilik
  3. 20+ İnternetten Para Kazandıran Türkçe ve Yabancı Siteler

20+ İnternetten Para Kazandıran Türkçe ve Yabancı Siteler

Türkiye ve Dünyada internet üzerinden yayın yapan siteler arasında para kazandıran çoğu platform bulunmaktadır. Bu internet sitelerinden bir kısmı sizin görüşlerinizi ve becerilerinizi paraya çevirirken, bazıları da bizzat mevduat yapmanızı talep ediyor.

Günümüzde internetten para kazandıran siteler gün geçtikçe artarken, Dünyada en fazla dolandırılma vakaları da bu platformlarda yaşanmaktadır. Bu nedenle her gördüğünüz reklama inanmamalı ve bilhassa mevduat yapmanızı isteyen sitelere karşı mutlak suretle dikkatli olmalısınız.

İlgili Yazı

Az Bilinen 50 Hızlı Para Kazanma Yolu

Türkiye’de de son yıllarda moda haline gelen para kazandıran siteler, çoğu insanı ortada bırakmış ve mevduatlarının karşılığını vermemiştir. Yıllarda derli toplu ödeme yapan ve yüzde 100 güvenilir olarak adlandırılan platformlar bile bir müddet sonra kapılarını bir anda kapatabilmektedir. Bu nedenle bu tür platformlara para yatırmadan önce kesinlikle şirket ile bizzat iletişime geçmenizi ve adreslerine giderek burada bir çay içmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca asla ama asla mevduat yapmadan önce sözleşme talep edin ve size sözleşme vermeyen sitelere mevduat yapmayın. Ve bilinen bir teknik olarak kesinlikle karşınızdaki sitenin resmi olarak faaliyet gösterip göstermediğini inceleyin.

İlgili Yazı

Hızlı Para Kazanmak İçin Bazı Öneriler

internetten-para-kazanma-bir-portal

Bu tür para kazandıran siteler size kısa vadede zengin olmayı, yatırdığınız paranın 5-10 katını kazanmayı hayal ettirecek reklamlar ile sizi cezbetmeye çalışacak. Bu reklamlara asla inanmayın ve kesinlikle uyarı kısmını birkaç defa okuyun. Dünyadaki hiçbir servis sizi kısa yoldan zengin etmez ya da yatırdığınız herhangi bir miktarı 3-4 ayda 5-10 katı olarak geri ödemez. Genellikle Türkiye’de mevduat firmaları yıllık bazda yüzde 30-40 civarında kazanç fırsatı sağlar. Bu oranların çok üzerindeki her reklamın yalan olabileceğine kesinlikle dikkat edin.

————————————————————————————————————————————————————

Bu rehberde sizler için para kazandıran siteler arasında en fazla tercih edilenleri listeleyeceğiz. Ancak unutmamanız gereken nokta uzun yıllardan beri derli toplu ödeme yapan bu şirketlerin bir anda kapanabileceğidir. Çünkü bu tür şirketler çok sağlam temeller üzerine kurulmamıştır ve sistemdeki ciddi bir mevduatcı ayrılığı anında şirketi iflas etme problemi ile karşı karşıya bırakmaktadır. Bu nedenle biz daha fazla mevduat istemeyen para kazandıran siteleri tavsiye ediyoruz.

oturarak-para-kazanma-yollari-bir-portal

Myiyo – www.myiyo.com

Halihazırda piyasadaki en iyi anket dolduradan para kazanma sitelerinden biri olan Myiyo’da kolay bir form doldurulduktan sonra üye olabiliyorsunuz. AD – SOYAD ve Mail gibi bilgileri doldurduktan sonra sistem içerisine giriş yapıyorsunuz. Burada hangi anketler ile ilgilendiğinize yönelik birkaç şık karşınıza geliyor. Bu şıkları doldurduktan sonra Myiyo size makul bir anket açıldığı zaman E-Mail adresinize bilgilendirme gönderiyor. Maildeki bağlantıyı kullanarak bu anketlere katılabiliyorsunuz. Her anket için 1 ila 5 Euro arasında ücret alabiliyorsunuz. Eğer hesabınızdaki ücret 20 Euro’yu geçerse ödeme talep ediyorsunuz. Myiyo’da siyaset, eğlence ve ürünler ile ilgili sıklıkla onlarca yeni anket bulabilirsiniz. Önemli olan süreç bu anketlerde tutarlı olmanız. Myiyo platformuna

————————————————————————————————————————————————————

Mobrog – www.mobrog.com

Önerdiğimiz para kazandıran anket siteleri arasında bulunan Mobrog çok uzun süredir bu sektörde yer alıyor. Türkiye’de de ciddi bağlantıları bulunan Mobrog, anket başına 1 ila 7 TL arası ücret veriyor. Kişisel bilgiler için ciddi bir koruma sağlayan Mobrog’da çoğu kategoride anketler bulunmasına karşın enteresan ve keyifli onlarca anket de yer alıyor. Dünyanın aşağı yukarı 70 ülkesinde etkinlik gösteren Mobrog’u kullanarak para kazanmak istiyorsanız şayet anketleriniz arasındaki tutarlılığa mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin bir ankette TV gözetlemekten sevdiğinizi söyleyip bir ankette sevmediğinizi söylerseniz hesabınız kapatılabilir. Bu nedenle anketlere verdiğiniz bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.

————————————————————————————————————————————————————

Joinhiving – www.joinhiving.com

2014 yılından itibaren farklı dillerde yayın yapan Joinhiving, bu yıl itibarıyla Türkçe şeklinde de hizmet vermeye başladı. Henüz Türkiye’de çok aktif olarak kullanılıyor olmasa da anket konusu ile ilgili gayet iyi çözümler bulabiliyorsunuz. Platformda anket başına aldığınız ücretler 1 ila 2 Euro arasında değişiklik gösteriyor. Ortalama olarak her anket için 20 ila 40 dakika arası vakit ayırmanız gerekecek. Joinhiving’da ilaveten İş Ortaklığı Programı da bulunuyor. Yani alt üyeler oluşturup onlardan da para kazanma şansınız var. Platformda Paypal ya da çoğu farklı ödeme tekniğiyle paranızı alabilirsiniz.

————————————————————————————————————————————————————

Fikir Pazarı – www.fikirpazari.internet.tr

Türk anket siteleri arasında bulunan Fikir Pazarı anketler ve incelemeler için nakit ödeme yapmak yerine çeşitli hediyeler sunuyor. Genellikle alışveriş çekleri veren Fikir Pazarı’nda bu aralar market zinciri olan Carrefour’dan indirim çekleri dağıtılıyor. Dünyave yaaçılan Fikir Pazarı’nda her hafta görülmemiş anketler var. Anketler Kullanıcılara e-Mail yoluyla iletiliyor bu nedenden dolayı kullandığınız bir Mail adresini sağlamanız yararnıza olacak.

————————————————————————————————————————————————————

Napolyon – www.napolyon.com

Türkiye’nin önemli ölçüde onlineinceleme veritabanına sahip Napolyon.com, 1 milyonun üzerinde kayıtlı üyesine ilgi alanları ve tercihlerine makul incelemelere katılımını sağlayarak katıldıkları incelemelerden kazandıkları puanlarla; birçok seçkin markanın indirimlerinden faydalanma, kültür sanat ve spor aktivitelerine katılma, yardım kuruluşlarına destek olma gibi birçok alanda fırsat sahibi olma imkânı veriyor.

————————————————————————————————————————————————————

MarketAgent – www.marketagent.com

850 bin üyeye sahip olan MarketAgent, Türkçe şeklinde de hizmet veriyor ve Türkçe Kullanıcılarına da önemli anketler sunarak para kazanmalarını sağlıyor. Para kazandıran anket siteleri arasında bulunan MarketAgent’te anketler için kazanılan parada ciddi farklar bulunuyor. Bazı anketler için 1-2 kuruş kazanılırken, bazı anketlerde 10 TL kazanabiliyorsunuz. Sistemde ilaveten kazandığınız paraları hediye çeklerine dönüştürme şansınız da bulunuyor. MarketAgent’te ortaklık sistemi de var yani alt üye oluşturup onlardan da ek gelir sağlama şansınız bulunuyor.

————————————————————————————————————————————————————

Daedalusonline– www.daedalusonline.eu

Sınırlı bir anket veritabanına sahip anket siteleri arasında bulunan Daedalusonline’da anket Kullanıcıları arasında çekiliş yapılıp yalnızca sınırlı sayıdaki kişilere tablet hediye edilmektedir. Çok önemli bir alternatif site arasında yer almayan Daedalusonline’i kullanacaksanız şayet yalnızca 30 dakikanızı ayırmanız yetiyor.

————————————————————————————————————————————————————

Valuedopinions – www.valuedopinions.com.tr

Nakit para kazanılmayan yalnız ilgi çekici ve mutlaka işe yarayan hediye çekleri sunan Valuedopinions’da Türkçe hizmet vermeyi 2 yıldır sürdürüyor. Sitede aylık 30 – 40 yeni ankete ulaşma şansınız var. Valuedopinions şuanda Hepsiburada’nın hediye çeklerini dağıtıyor. Yani çevrimiçi olarak hediye çeklerini kullanarak dilediğiniz eşyayı indirimli olarak alabiliyorsunuz. Bu platformu da tavsiye ediyoruz yalnız platform bilhassa tutarlılık konusu ile ilgili çok sınırlamalara sahip. Hesabınızın kapanmaması için verdiğiniz bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor.

————————————————————————————————————————————————————

YAZ KAZAN – yazkazan.net

Makale yazarak para kazanabileceğiniz bir platform olan YazKazan, uzun uzun yıllardan beri sektörde bulunuyor. Platformda makale yazarak para kazanmak için iyi bir klavye Kullanıcısı olmanızın dışında bir de istenilen türde makaleler yazabilmek için iyi bir incelemecı olmanız gerekiyor. Örneğin sisteme kayıt olduktan sonra sizden “kanser” üzerine bir makale yazmanız istenebiliyor. Belirlenen sürede ve istenilen özellikte makale yazamazsanız ödeme alamıyorsunuz. Sistemde her 100 kelime için 50 kuruş ödeme alıyorsunuz. Örneğin 400 kelimelik bir makale için 2 TL kazanırsınız. Ödeme alt limiti ise 200 TL.

————————————————————————————————————————————————————

LINK.TL – Link.tl

Link kısaltarak para kazanabileceğiniz bir site. Bu sistem ile para kazanmak için illa bir internet siteniz olması gerekmiyor. Sosyal medyada bilhassa Facebook ve Twitter vasıtasıyla de ciddi gelir elde etme şansınız var. Sadece gündeme yönelik bağlantılar oluşturun ve kısaltma servisindeki Linkleri kullanın. Ortalama olarak 1000 hite 4 dolar para ödeniyor.

————————————————————————————————————————————————————

SATIŞ ORTAKLIĞI VEREN TÜRK SİTELER

Türkiye’de satış ortaklığı (Affiliate) veren çoğu e-ticaret platformu bulunmaktadır. Bu internet siteleri vasıtasıyla sermayesiz bile çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Herkesin kullandığı yolu kullanmak yerine alternatifler düşünün, yaratıcı olun ve girişimcilik yeteneklerinizi kullanın. Kısa vadede çok ciddi satışlar elde etmeyi hayal etmek yerine, zamana yayın ve derli toplu gelir elde etmeye çalışın. İşte değerlendirebileceğiniz Affiliate veren Türk siteleri…

————————————————————————————————————————————————————

1. BILETIX

Öneri: 10/9
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Türkiye’nin en büyük online bilet platformu Biletix, affiliate vermektedir. Bilet satışlarından komisyon kazanılıyor.

————————————————————————————————————————————————————

2. SIGORTAM.NET

Öneri: 10/9
Başvuru Paneli: Reklam Action
Hemen hemen tüm sigorta türlerine dair karşılaştırmalı değerlendirmeler sunan Sigortam.net’te affiliate sistemine sahiptir. Platforma yönlendirdiğiniz Kullanıcıların sigorta satın almasıyla komisyon elde ediliyor.

————————————————————————————————————————————————————

3. MANGO

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
İspanya merkezli alışveriş perakendecileri arasında bulunan Mango, Gelir Ortakları platformu vasıtasıyla affiliate vermektedir. Ürün satışlarından yüzde 30’a yakın komisyon elde ediliyor.

————————————————————————————————————————————————————

4. HEPSİ BURADA

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Türkiye’nin en büyük online perakende platformları arasında bulunan Hepsi Burada’da onlarca kategoride yüz binlerce ürüne yönelik satış yapıyor. Mağazaya yönlendirdiğiniz ziyaretçilerin satışlarından, ürünler arasındaki farklı komisyon tutarlarında gelir elde edebiliyorsunuz.

————————————————————————————————————————————————————

5. ÇİÇEK SEPETİ

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Yıllardır en büyük çiçek satış sitesi olan Çiçek Sepeti, affiliate sistemine sahiptir. Web sitelerine, sosyal medyadan satış yapmayı planlayanlara eşi benzeri olmayan fırsatlar sağlanıyor. Ürünler için satış ortaklığından alınan komisyonlar yüzde 30’a yakındır.

————————————————————————————————————————————————————

6. TURKCELL

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Satış ortaklığı sistemine sahip olan telekomünikasyon firmaları arasında bulunan Turkcell, nispeten daha düşük komisyon oranları sunsa da yalnızca hat satışı değil, çoğu ürün satışı için de komisyon sağlıyor.

————————————————————————————————————————————————————

7. DEFACTO

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Reklam Action
2003’te kurulduğundan beri ciddi bir yükseliş grafiğine sahip e-ticaret platformuna sahip olan Defacto, ürün satışı başına komisyon sağlıyor.

————————————————————————————————————————————————————

8. KARACA

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Reklam Action
Bir Türk giyim markası olan Karaca, ürün satışları başında affiliate sistemi vasıtasıyla komisyon ödemektedir. Ürün gruplarına göre komisyon oranları yüzde 5 ila 30 arası değişiklik gösteriyor.

————————————————————————————————————————————————————

9. MORHIPO

Öneri: 10/9
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
2011 yılında Boyner Holding tarafından kurulan e-ticaret platformu Morhipo’ya yönlendirdiğiniz Kullanıcıların ürün alması halinde aldığınız komisyon bedeli ortalama yüzde 20 civarındadır. Birçok ürün grubu için destek veren e-ticaret platformu bilhassa sosyal medyadan satış yapmayı planlayanlar için ilgi çekici ürünler ve kampanyalar barındırıyor.

————————————————————————————————————————————————————

10. N11

Öneri: 10/10
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Kurulduğu 2013 yılından itibaren Türkiye’de e-ticaret sektörünün en hızlı büyüyen markaları arasında bulunan ve milyonlarca ürün barındıran N11’de affiliate sistemine sahiptir. Hemen hemen her satış ortaklığı yapan Kullanıcının mutlaka göz atması gereken bir sisteme sahip olan N11’de ciddi komisyonlar kazanma fırsatına sahipsiniz.

————————————————————————————————————————————————————

11. TEKNOSA

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Sabancı Holding güvencesiyle Türkiye’nin en fazla tanınmış teknoloji mağazası Teknosa’nın e-ticaret platformuna yönlendirdiğiniz müşterinin alımlarından komisyon elde edebiliyorsunuz. İnternette en fazla satılan teknoloji ürünlerinin tamamını barındıran e-ticaret platformu vasıtasıyla ciddi bir gelir kazanabilirsiniz.

————————————————————————————————————————————————————

12. TRENDYOL

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Sık sık yaptığı kampanyalar ile moda e-ticaret sektörünün en fazla tercih edilen platformu Trendyol’da satış ortaklığı fırsatı sağlıyor.

————————————————————————————————————————————————————

13. LİDYANA

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Kadın, erkek ve çocuk giyim konusu ile ilgili eşi benzeri olmayan kampanyalar ve ilgi çekici ürünler sunan Lidyana’nın da affiliate sistemi bulunuyor. Platformun affiliate sistemi müracaatları Gelir Ortakları vasıtasıyla alınıyor.

————————————————————————————————————————————————————

14. ATLASJET

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Havayolu sektöründe tercih edilen firmalar arasında bulunan Atlasjet üzerinden sattığının biletlerden komisyon kazanabilirsiniz. Firma bilet satışları başına yüzde 20’ye yakın komisyon sağlıyor.

————————————————————————————————————————————————————

15. IKEA

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
İsveç merkezli Dünyanın en fazla bilinen mobilya mağazaları arasında bulunan Ikea’nın da affiliate sistemi bulunuyor. Platformun internet sitesine yönlendirdiğiniz müşterilerin siparişlerinden gelir elde edebiliyorsunuz.

————————————————————————————————————————————————————

16. BANK POZİTİF

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
Bir bankaya müşteri kazandırabilecek kadar kaliteli bir trafiğe sahipseniz, değerlendirmeniz gereken fırsatı Bank Pozitif sunuyor.

————————————————————————————————————————————————————

17. ALDİDO

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
Alternatif bir e-ticaret affiliate sistemi arayanlar için tercih edilebilir. Ürünlerdeki komisyon oranları muadillerine göre daha yüksektir.

————————————————————————————————————————————————————

18. FILMBOX

Öneri: 10/5
Başvuru Paneli: Reklam Action
Son dönemde internetten film gözetleme konusu ile ilgili çoğu platform açıldı. Bu platformlar arasında sıyrılan FilmBox ilaveten affiliate sistemine sahiptir. Siteye yönlendirdiğiniz ziyaretçinin ücretli üyeliklerinden para kazanabiliyorsunuz.

————————————————————————————————————————————————————

19. NETD

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
Doğan Holding’in dizi, film izleme platformu olan NetD’ye yönlendirdiğiniz ziyaretçilerin ücretli içerik izlemesi karşılığında gelir kazanabiliyorsunuz. Platformda çeşitliliğin çok fazla olması prosödürü komisyon kazanma olasılığınız çok yüksek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen