İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. 10 Dakika Boyunca Ölü Kalan Adam Neler Gördüğünü Anlattı

10 Dakika Boyunca Ölü Kalan Adam Neler Gördüğünü Anlattı

İnsanlığın en fazla merak ettiği sorulardan biri olan “Ölümden sonra ne oluyor?” sorusuna, 10 dakika boyunca ölü kalan bir adam yanıt verdi.
Ölünce insanlara ne olduğuy ile ilgili birçok teori ve inanç var. Bazıları ölünce her şeyin sona erdiğini düşünüyor, bazıları ise bir çeşit ölümden sonraki hayata. Bazı toplumlarda ise öldükten sonra hayata geri dönüldüğü inancı yaygın.

Herkesin kendi inancı ve fikri olsa da, 21 yaşındaki bir Reddit Kullanıcısı bu husustaki görüşlerini ‘deneyimine’ dayandırabiliyor. Luongscrim isimli Kullanıcı diğer Kullanıcılardan gelen sorulara yanıt verdi. Luongscrim, 3 Temmuz 2017’de kalp krizi geçirdi ve klinik olarak öldü.

10-dakika-boyunca-ölü-kalan-adam-neler-gördüğünü-anlattı-bir-portal 1
Tabii ki her bireyin aklına gelen ilk soru ölüyken ne gördüğü oldu. Kullanıcının yanıtı ise kolaydı: Hiçlik.

Öldükten sonra tanrılarla, ruhlarla, ölmüş akrabalarla, anılarla, kanaatlerle hatta karanlıkla bile karşılaşmadığını söyleyen Kullanıcı, yaşadığı şeyi hiçlik olarak adlandırıyor. Bilinicinin bazı durumlarda olduğunu, bazı durumlarda olmadığını söyleyen Luongscrim, orada saatler geçirmiş gibi hissettiğini belirtiyor.

10-dakika-boyunca-ölü-kalan-adam-neler-gördüğünü-anlattı-bir-portal 2

Yine de herhangi bir ölüm sonrası yaşam emaresi görmemiş olması Kullanıcıyı hayattan sonra yaşam olmadığına inandırmamış. Belki de kendisinin hazır olmadığını söyleyen genç, vaziyetin nedeninin insan zihninin sonra gelecek olan şeyi algılayamaması da olabileceğini söylüyor.

Reddit Kullanıcısı bu tecrübeden sonra hayata daha farklı bir gözle bakmaya başladığını ve hayatta önemli olan şeylere odaklandığını söylüyor. Genç Kullanıcının enteresan bir deneyim yaşadığı net.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen